Çocukta sosyal beceri eğitimi için bütünleştirici bir yaklaşım
iletişim
(0216) 360 00 06
(0533) 549 78 75
banner1
YORUMLAR
Çocuk ve ergenlerle çalıştığım yıllar boyunca en çok eksikliğini hissettiğim ve koruyucu ruh sağlığı için olmazsa olmaz olan “Sosyal Beceriler” ile ilgili bu kıymetli çalışmayı alana kazandırdığınız için teşekkür ve takdir ediyorum. Sevgilerimle…
Psikolog Semra Beynel

Benim için çok yararlı ve kıymetli bir eğitim programıydı. Sosyal becerinin öneminin daha iyi kavramamı ve çocuklarla daha eğlenceli- etkili çalışma yollarını öğrenmemi sağladı. Hem öğretici hem de çok eğlenceli bir programdı. Her şey için çok teşekkür ederim J
Klinik Psikolog -Sinem Gün

SOBECE çok emek verilmiş, çok çaba harcanmış, çok sıcak bir grubun oluşturduğu, her çocuğa ulaşması gereken bir program. Emeği geçen herkese çocuklar ve eğitimciler adına sonsuz teşekkürler..Sevgiler…
Klinik Psikolog Meryem Yılmaz

SOBECE ulusal ölçekte gereksinimi hissedilen bir program. Sorumlu, bilinçli, özgüvenli bireyler yetiştirmek için de SOBECE önemli. Bu program/ set önleyici ruh sağlığı/ sağlık hizmetleri içinde önemli bir tamamlayan olacaktır. Çocuklarla çalışan bir uzman olarak katıldığım için kendimi şanslı hissediyorum.
Mahmut Yılmaz

Uzun zamandır takip ettiğim ve beklediğim eğitimi almış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kazandığım bilgi ve becerileri özümseyip biran önce uygulamaya geçirmek istiyorum. Çocuklarımıza faydalı olabilmek dileğiyle çıktığım bu yolda emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Sevgi ve saygılarımla..
Psikolog Simge Bölükbaşı

Çocuk gelişimcisi olarak SOBECE eğitimine katılmaktan müthiş keyif aldım. Eğitim süreci verimliydi ve program uygulanabilirliği çok açıktı. Teşekkür ederim…
Çocuk Gelişimcisi Müge Türkyılmaz

SOBECE Eğitimi, beklediğimin çok daha üzerinde beni tatmin eden, herkese duyurmak ve uygulamak için can attığım bir eğitim oldu. Bu eğitimi daha önce almadığım için pişman, geçte olsa farkına vardığım için şanslı hissediyorum. Kuramsal temelleri, psikodrama teknikleri, bilişsel ve davranışsal yöntemleriyle istisnasız tüm çocuklara uygulanmasını istediğim ve bunun için çabalayacağım bu eğitimi almaktam ötürü çok memnunum.
Emeklerinize, ideallerinize teşekürle…
Klinik Psikolog Mervenur Altınok
 
Çok keyifli, kapsamlı, emek verilmiş, çok kıymetli bir eğitimdi.
Hem kendimize dönüp bakmamızı sağlayan, hem de çevremizdeki çocukları da farklı gözlemlememizi destekleyen bir programdı. Bildiklerimi bilmediklerimle geliştiren, besleyen, beni ulaşabileceğim tüm aile ve çocuklar açısından heyecanlandıran bir eğitim.
Uzman Psikolog Gökçin ÇAYLAR
  
3 günlük, adı gibi eğlenceli bir programdı
Kişisel sosyal becerimin farkındalığı ve yapabileceklerim konusunda son derece yeterli bir program oldu.  Eğitimler için hazırladıkları bu kapsamlı program ve bize sundukları özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederim.
Dr. Ögr. Üyesi Samiye Çilem BİLGİNER
 
Sobece içine girdikçe keyif veren, geliştiren, öğreten, farkındalığı arttıran bir protokol oldu benim için...
İleride hastalarıma daha faydalı olabileceğimi düşündükçe heyecanım daha da artıyor.
Uzm. Dr. Sümeyra KARAGÖZ
 
Sobece’yi mesleki hayatımın en başında almam gerektiğini düşünüyorum. Keşke daha önce tanımış olsaydım. Poliklinik şartlarında bireysel olarak bile çocuklara faydalı olabileceğim bir beceri eğitimi oldu.
Uzm. Dr. Mehmet Erdem UZUN
 
Koruyucu Ruh Sağlığı ve geliştirici etkileri nedeniyle çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi borç bilirim.
Yard. Doç. Şafak ERAY
 
Daha önce sosyal kaygı ve majör depresif bozukluk tanısıyla takip ettiğim bir hastam olmuştu. Bazı alanlarda çok çaresiz kaldığımı hissetmiştim. Hastaya yardımcı olabilmek, ona bir şey istemeyi öğretebilmek için, hastane kantinine götürüp alıştırma yapmaya çalışmıştık. Bu eğitim sonrası, kendimi artık ona daha çok yardım edebilecek durumda hissediyorum. Bunun için size çok teşekkür ederim.
Özlem Yıldırım
 
 3 gün boyunca çok keyifli, eğlenceli, uygulanabilirliği yüksek, fayda görebileceğimi düşündüğüm, çocukların da keyifle katılabileceğini düşündüğüm bir eğitim süreci geçirdim. Emeğinize, hiç çekinmeden her türlü bilgiyi paylaşmanıza, bu eğitimin Bursa’da yapılması için gösterdiğiniz özveriye teşekkür ederim.
Özge Atasoy
 
 
 
 
Sevgili SOBECE, çocukların sosyal becerilerini geli
ş
tirmek için bir fırsat sundun bizlere. Dilerim daha
çok çocu
ğ
a ula
ş
abilsin.
Sobece sosyal beceri programı çok güzel yapılandırılmış ve uygulama ağırlıklı bir program. Bence içerik çok güzel ama süresi kesinlikle yetersiz. Öğrenilen bilgilerin yerleşmesi ve pekişmesi için gereken süre bence daha uzun. Her şey için çok teşekkürler. Saatinin bize daha uygun olması bir durumunda başka bir programa katılabiliriz.
A'nın annesi
Kızımın gelişiminde  sobece programının olumlu katkısı olduğunu düşünüyorum. Zaman içerisinde daha da etkisini göreceğinden eminim. 
Z'nin annesi
M ilk zamanlar istemeden geldi, sonra sevdi. Sosyalleşmesine, duygularını daha rahat ifade etmesine, daha mutlu, güzel gelişmeler oldu. Sorumluluk ve zaman planlaması konusunda sıkıntımız olmakla beraber o da düzelecek inşallah. Yılların yanlışları 3 ay gibi kısa bir sürede düzelme yoluna gitti. Sonuçtan memnunuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çevremdeki insanlara da tavsiye ediyorum. Ulaşması gereken çok çocuğumuz var.
M'nin annesi
Sobece yapılandırılmış bir program olarak içinde birçok beceriyi barındırdığından  oldukça fazla işe yarayacağını düşündüğüm bir çalışma aracı olmuş. Çocuklarla çalışan her terapistin alet çantasında mutlaka olmalı.
Uzman Klinik Psikolog Açelya Şahin Fırat
Artık çocuklarla sosyal beceri nasıl çalışılır biliyorum. İyi ki varsın Sobece.
Uzman Klinik Psikolog Merve İnce
Sobece eğitimi bugüne dek dahil olduğum en işlevsel ve uygulamaya dönük eğitimdi diyebilirim. Amaç, içerik ve materyal paylaşımı doyurucuydu. Bana katkınız için çok teşekkür ederim.
Psikolog Nurdan Erduran
Bilgilendirici, kişinin kendisi sorgulamasını sağlayan samimi bir eğitimdi. Teşekkürler.
Uzman Klinik Psikolog Elif Atla Kavasoğlu
Bu kadar yapılandırılmış, üstüne emek harcanmış bir çalışmanın eğitimini almak sizlerle birlikte olmak, deneyimlerinizi dinlemek inanılmaz keyifliydi. İyi ki varsınız, umut doluyorum.
Psikolog Zeynep Kurt
sevgili Sobece ekibi, çok keyifli ve bilgilendirici bir eğitimdi. Güler yüzünüz ve misafirperverliğiniz için teşekkürler.
Psikolog Özge Türköz
Soysal becerilerde çocuğun sorun alanlarını belirlemede, iyileştirmede ve uzun dönem korumada etkin, yapılandırılmış ve uzmanı donatan zengin bir program.
Uzman Klinik Psikolog Aylin Özeren
Türkiye’de, Türkiye normları dikkate alınarak böyle bir çalışmanın yapılmış olması sevindirici ve gurur verici. Emeği geçenlere  teşekkürler.
Uzman Psikolog Merve Kevser Ceyhun
Daha öncesinde çalışılmamış bir alanda yapmış olduğunuz özgün ve ufuk açıcı araştırmanızdan dolayı teşekkür ederim. Keyifli ve faydalı bir çalışmaydı
Uzman Psikolog Neşe Şahin
Çok eğelenceli oyunlarla dolu bir program…Keşke çocuk olsam dedirtiyor.
Uzman Psikolog Sinem Batum
Yapılandırılmış ve ne yapacağımızı bildiğimiz, önümüze çıkacak güçlükleri az çok  yordayabileceğimiz bir program. Yetişkin katılımı bile keyifli. Çalışmaya katıldığıma memnun oldum. Teşekkür ederim.
Psikolog Yasemin Aslay
Eğitmenler çok güler yüzlü ve donanımlı. Bilgilerini açık bir şekilde paylaşıyorlar. Teşekkürler.
Psikolog Zeynep Güner
Oyunlar, ödüller ve pratikler için teşekkür ederim.
Barış
Sobeceden çok memnunum, güzel çok iyi.
Çağan
Sobece çok eğlenceli.
Aral
Sobece hakkında çok iyi düşünüyorum çünkü çok güzel oyunlar  oynadık.
Umut
Sobece cok güzel bir yer oyunlar oynuyorum, oyuncakla oynamıştık çok güzeldi ama tek şikayetçi olduğum taraf  yeni kedimi sevmek için vaktimin kalmamasıydı. 
Uras
Çok eğlenceli geçirdim, oyun oynadım.
Seçil
Artık anladımkı sobece cok eğlenceliymiş. 
Ege
SOBECE’nin çocukların sosyal becerileri kendi akran gruplarıyla deneyimleyip içselleştirebildikleri çok faydalı bir grup terapisi olduğunu düşünüyorum. Bence çocuklar edindikleri bu tecribeden sonra sosyal hayatlarında, arkadaş ilişkilerinde, aile yaşantılarında, okul hayatlarında çok daha uyumlu, atılgan, duygularını ifade edebilen bireyler olacaklar!
Psikolog Nazlı Büyükbayrak
Eğitim için çok teşekkür ederim. İlk defa bu şekilde grup ve bireysel uygulamalı olabilecek bir eğitime katıldım, güzel bir deneyimdi benim için. Bir dahaki gruplarda bize sonradan verdiğiniz sobece eğitim kitapçığını ilk başta verebilirseniz, not alma ve süreci anlama daha kolay olabilir diye düşünüyorum. Eğitimin ilk aşamasında ayrıca daha detaylı olarak eğitimin nasıl olacağını, kimlere verileceğini, kaç seans olacağını vs gibi daha pratik bilgileri paylaşabilirseniz çok daha iyi olabilir. (Bunlar paylaşınca benim aklıma daha çok oturduJ) Sizlerin seanslarına katılmak çok keyifliydi ve çok bilgilendiriciydi. Çok teşekkür ederim.
Psikolog Melis Hatice Yavuz
SOBECE programının çok yararlı bir program olduğunu düşünüyorum. Özellikle grup terapisi olması, kurulmuş bir çerçeve içerisinde kendi kendini devam ettiren ve yaşatan bir süreç olduğundan bu programın gerek iyileştirme gerek müdahale gerekse sosyal beceri gelişimini desteklemek açısından çok büyük bir önem taşıdığını düşünüyorum. Bu programı daha da geliştirmek açısından ailenin daha çok işin içine ve gruba girmesinin çok daha pratik olacağını düşünüyorum. Çünkü aile de bir grup ve çocuk olduğu noktaya o grupla geliyor.
Pskolog Sena Soysal
Oyun, çocuklarla iletişim kurmak için çok önemli bir araç. Bu eğitim sayesinde bir çok oyun öğrenmiş oldum. Eğlenceli ve bir çok beceri için işlevsel oyunlar. Diğer taraftan uzun bir emeğin ilk meyvesini yemiş olduk. Hem eğlenceli hem de lezzetli bir süreç. Çok teşekkürler. 
Psikolog Arzu Yazar Özkaya
"SOBECE'yi iyiki akıl ettiniz. Bir daha ne zaman olacak?" Ahmet
"SOBECE etkinliğine katıldığımızda oğlumun duygularını hem daha rahat hem de daha doğru ifade edbildiğini farkettim. Aile içindeki konuşmalarımıza o da katılmak istyor, değişik fikirler üretip paylaşmak hoşuna gidiyordu. Her seansı iple çektiğini ve genelde evden çıkmayı sevmeyen biri olmasına rağmen buraya mutlu bir şekilde geldiğini hatırlıyorum. Oğlumun bir sonraki SOBECE'yi dört gözle beklediğine eminim." Zeynep Hanım
Annesinin SOBECE'de ne yaptıklarını sorması üzerine bir çocuğumuzun yorumu:
"Anne orada olman lazımdı, SOBECE anlatılmaz yaşanır."
"Hep beraber çok eğlendik, teşekkür ederim." Can
"Sizinle beraber geçirdiğimiz günleri hep hatırlayacağım. teşekkür ederim." T. Kuzey

Sobece Nedir

SOBECE Nedir? İnsan sosyal bir varlıktır. Hem kendisi ile hem de içinde yaşadığı çevre ile uyumlu bir beraberlik yaşar. Bunun için de bebeklikten başlayan bir Çocukluklarındaki sosyal beceri yetersizliği nedeniyle olumsuz deneyimleri olanların, yetişkinlik döneminde de diğer insanlarla olan yakın ilişkilerde iş, meslek ve özel yaşamlarında başarısız ve mutsuz oldukları görülmektedir. Çocuk ve ailelerle çalışan iki psikolog olarak biz, sosyal beceri eğitimi alanında çocuklara yönelik hem eğlenceli, hem de ailelerin ve alanda çalışan uzmanların kolaylıkla uygulayabileceği çok yönlü bir program geliştirmek amacıyla yola çıktık. SOBECE (Sosyal Beceri Çocuk Eğitim Programı) adını verdiğimiz bu programda 7 ana beceri alanı vardır: •İlişki Başlatma ve Sürdürme Becerileri •Atılganlık Becerileri •Duygulara Yönelik Beceriler •Saldırgan Davranışlar ve Dürtülerle Başa Çıkma Becerileri •Problem Çözme Becerileri •Plan Yapma Becerileri •Grupla Etkileşim ve Bir İş Yürütme Becerileri devamı...