Ekibimiz

tucehanim-kare

Aygün Tuçe Ataş
Uzman Klinik Psikolog

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans derecesini edinerek uzmanlık ünvanı almaya hak kazanmıştır. Psikoterapi alanındaki çalışmalarını Kognitif (Bilişsel) Davranış Terapisi ve EMDR (Sistematik Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme) üzerine yoğunlaştırmıştır. Kognitif davranış terapisi çalışmaları Academy of Cognitive Therapy (ACT) tarafından sertifikalandırılmış ve diplomat statüsünde akademiye kabul edilmiştir. EMDR Avrupa tarafından akredite EMDR terapistidir.

ilknurhanim-kare

İlknur Efeçınar
Psikolog /Psikodramatist

Ankara’da doğdu. 1978 yılında Ankara Üniversitesi DTCF Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Meslek hayatının ilk 20 yılında Sağlık Bakanlığı’na bağlı hastanelerde psikolog ve Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda psikolojik danışman olarak görev yaptı. Halen çocuk ve Ergenlerle Uyum ve Davranış Bozuklukları (DEHB), öğrenme güçlüğü, kaygı bozuklukları, yaygın gelişimsel bozukluklar, sınav kaygısı, meslek seçimi, ailelerle çatışma çözümü, evlilik, boşanma ve yas danışmanlığı alanlarında bütünleyici bir yaklaşımla çalışmaya devam etmektedir.

zeynep-kurt-kareweb

Zeynep Kurt
Uzman Klinik Psikolog

1989 yılında Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi’nde başladığı lisans eğitimini 2014 yılında Maltepe Üniversitesi’nde onur derecesi ile tamamladı. Lisans eğitimi boyunca aldığı Klinik Psikoloji, Adli Psikoloji, Çocuk Suçluluğu ve Travma Psikolojisi derslerinin yanı sıra “Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi” (SOYAÇ) ve “Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı” (TÇYOV) ile çocuklara yönelik gönüllü sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2019 yılında Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji, Çocuk-Ergen Yüksek Lisans programından mezun olarak uzmanlığını aldı.

cerenhanim-kareweb

Cemre Ceren Tan Nayır
Uzman Klinik Psikolog

Maltepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden 2013 yılında mezun olduktan sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır. Tezinde “Evli Çiftlerde Zihin Kuramının, Evlilik Doyumu ve Eş Desteğine Etkilerini” çalışmıştır. Lisans eğitimi süresince “Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi” (SOYAÇ) ve “Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı” (TÇYOV) ile çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer almıştır. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde farklı gelişen çocuklar ve aileleri ile

mervenurhanim-kareweb

Mervenur Altınok
Uzman Klinik Psikolog

Psikoloji lisans eğitimi boyunca akademik başarı bursu kazanan Mervenur Altınok, ingilizce hazırlık eğitimi sonrasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’ndeki Psikoloji eğitimini yüksek onur belgesi alarak dereceyle bitirmiştir. Sonrasından Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans eğitim programını ve yeme bozuklukları üzerine yazdığı tezini tamamlayarak, uzmanlığını almıştır. Lisans eğitimi boyunca Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik ve servis bölümleri, Karabük Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Binbir Hayat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Balıklı Rum Hastanesi ve Tenzile Erdoğan Anadolu

Semina Arslan - Vesikalık Fotoğraf

Semina Arslan
Psikolog

Özyeğin Üniversitesi’ndeki psikoloji lisans eğitimi boyunca her dönem akademik başarı bursu kazanan Semina Arslan, Haziran 2020’de bölümünden ikincilikle ve yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi boyunca Klinik Psikoloji, Klinik Değerlendirme ve Görüşme Tekniklerine Giriş vb. dersler almakla birlikte Özyeğin ve Boğaziçi Üniversitesinde yürütülen araştırmalarda yer almıştır. Boğaziçi Üniversitesinde Profesör Reşit Canbeyli’nin düzenlediği haftalık makale okumalarına katılmış, bu toplantılarda ağırlıklı olarak sirkadyen ritim, ketamin ve depresyon üzerine tartışmış

dav

Nezir Sümerkan
Psikolog

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’ndeki Psikoloji eğitimini tam burslu olarak kazanan Nezir Sümerkan, İngilizce hazırlık eğitimini bölüm birincisi olarak bitirmiş ve lisans eğitimini onur belgesiyle tamamlamıştır.
Lisans eğitimi boyunca yurt dışında çeşitli gönüllülük faaliyetlerinde bulunmuş, Erasmus öğrenim ve staj programı aracılığıyla Yunanistan’daki Panteion University’de değişim öğrencisi olarak okumuş, İrlanda’da bulunan EF Dublin’de müşteri hizmetleri stajyeri olarak çalışmıştır.
Mezuniyetinin ardından bir yıla yakın süre Türk Silahlı Kuvvetlerinde psikolog olarak görev almış ve ağırlıklı olarak kaygı bozukluklarıyla çalışmıştır.

2021 yılında dahil olduğu SOBECE ekibinde Online SOBECE’den sorumlu kişi olarak yer almaktadır.

Son Yazılar