Yazılar

Haber Fotoğraf
Sobece’den Kimler Faydalanabilir?

SOBECE önleyici, gelişimsel ve “iyileştirici, sorun giderici” olarak uygulanabilmektedir. Bu sebeple SOBECE ‘de çalışılan beceriler çocukların gelişimleri boyunca mutlaka edinmeleri gereken becerileri içermektedir

Haber Fotoğraf
Özgüven Eksikliğinde Sobece Programı

Özgüven eksikliği ,çocuğun kendi becerisine yapabildiklerine güven duymaması,inanmaması sonucunda giderek davranışlarını kısıtlamalarına yol açan bir durumdur.

Haber Fotoğraf
Sobece’de Çocuklarla Çalışılan Beceriler

SOBECE’de 7 modül ve 76 beceri vardır.

Haber Fotoğraf
Öfke Yönetimi ve Sosyal Beceri

Duygular, biyolojik, çevresel kaynaklarla bireylerin ruh hallerinde meydana gelen yankılar, yansımalar, değişimlerdir. Son derece normal bir duygusal tepki olan öfke, yaşamın sürdürülmesi için gerekli bir duygudur.

Haber Fotoğraf
Kaygı Sorunu Yaşayan Çocuklarda Sosyal Beceri Eğitimi

Kaygı, çocuğun yaşamının belirli dönemlerinde yaşadığı evrensel bir duygu ve deneyim olarak tanımlanabilir.

Haber Fotoğraf
Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğunda Sobece Programı

Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunda davranışsal, psiko sosyal müdahalelerin ve sosyal beceri eğitiminin çok önemli bir yere sahip olduğunu gözler önüne sermektedir.

Haber Fotoğraf
Çocuğumda Sosyal Beceri Eksikliği Olduğunu Nasıl Anlarım?

Sosyal beceri yetersizliği, bireyin çeşitli sosyal becerilere sahip olmaması ve ya sahip oldukları halde becerileri uygun ortam ya da durumlarda kullanamaması halidir.

Haber Fotoğraf
Akran Zorbalığı ve Sosyal Beceriler

SOBECE’deki duygularla başa çıkma ve atılganlık modülleriyle, zorbalık durumuyla ilgili en çok karşımıza çıkan empati, başkalarının duygularını anlama ve uygun tepki verme, hakkını koruma sa-vunma gibi becerilerini de geliştirmektedirler.

Son Yazılar