Uzman Yorumları

SOBECE’nin çocukların sosyal becerileri kendi akran gruplarıyla deneyimleyip içselleştirebildikleri çok faydalı bir grup terapisi olduğunu düşünüyorum. Bence çocuklar edindikleri bu tecrübeden sonra sosyal hayatlarında, arkadaş ilişkilerinde, aile yaşantılarında, okul hayatlarında çok daha uyumlu, atılgan, duygularını ifade edebilen bireyler olacaklar!

Psikolog Nazlı Büyükbayrak

Çocuk ve ergenlerle çalıştığım yıllar boyunca en çok eksikliğini hissettiğim ve koruyucu ruh sağlığı için olmazsa olmaz olan “Sosyal Beceriler” ile ilgili bu kıymetli çalışmayı alana kazandırdığınız için teşekkür ve takdir ediyorum. Sevgilerimle…

Psikolog Semra Beynel

Benim için çok yararlı ve kıymetli bir eğitim programıydı. Sosyal becerinin öneminin daha iyi kavramamı ve çocuklarla daha eğlenceli- etkili çalışma yollarını öğrenmemi sağladı. Hem öğretici hem de çok eğlenceli bir programdı. Her şey için çok teşekkür ederim.

Klinik Psikolog Sinem Gün

SOBECE çok emek verilmiş, çok çaba harcanmış, çok sıcak bir grubun oluşturduğu, her çocuğa ulaşması gereken bir program. Emeği geçen herkese çocuklar ve eğitimciler adına sonsuz teşekkürler..Sevgiler…

Klinik Psikolog Meryem Yılmaz

SOBECE ulusal ölçekte gereksinimi hissedilen bir program. Sorumlu, bilinçli, özgüvenli bireyler yetiştirmek için de SOBECE önemli. Bu program/ set önleyici ruh sağlığı/ sağlık hizmetleri içinde önemli bir tamamlayan olacaktır. Çocuklarla çalışan bir uzman olarak katıldığım için kendimi şanslı hissediyorum.

Mahmut Yılmaz

Oyun, çocuklarla iletişim kurmak için çok önemli bir araç. Bu eğitim sayesinde bir çok oyun öğrenmiş oldum. Eğlenceli ve bir çok beceri için işlevsel oyunlar. Diğer taraftan uzun bir emeğin ilk meyvesini yemiş olduk. Hem eğlenceli hem de lezzetli bir süreç. Çok teşekkürler.

Psikolog Arzu Yazar Özkaya

Uzun zamandır takip ettiğim ve beklediğim eğitimi almış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Kazandığım bilgi ve becerileri özümseyip biran önce uygulamaya geçirmek istiyorum. Çocuklarımıza faydalı olabilmek dileğiyle çıktığım bu yolda emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Sevgi ve saygılarımla..

Psikolog Simge Bölükbaşı

Çocuk gelişimcisi olarak SOBECE eğitimine katılmaktan müthiş keyif aldım. Eğitim süreci verimliydi ve program uygulanabilirliği çok açıktı. Teşekkür ederim…

Çocuk Gelişimcisi Müge Türkyılmaz

SOBECE programının çok yararlı bir program olduğunu düşünüyorum. Özellikle grup terapisi olması, kurulmuş bir çerçeve içerisinde kendi kendini devam ettiren ve yaşatan bir süreç olduğundan bu programın gerek iyileştirme gerek müdahale gerekse sosyal beceri gelişimini desteklemek açısından çok büyük bir önem taşıdığını düşünüyorum. Bu programı daha da geliştirmek açısından ailenin daha çok işin içine ve gruba girmesinin çok daha pratik olacağını düşünüyorum. Çünkü aile de bir grup ve çocuk olduğu noktaya o grupla geliyor.

Psikolog Sena Soysal

SOBECE Eğitimi, beklediğimin çok daha üzerinde beni tatmin eden, herkese duyurmak ve uygulamak için can attığım bir eğitim oldu. Bu eğitimi daha önce almadığım için pişman, geçte olsa farkına vardığım için şanslı hissediyorum. Kuramsal temelleri, psikodrama teknikleri, bilişsel ve davranışsal yöntemleriyle istisnasız tüm çocuklara uygulanmasını istediğim ve bunun için çabalayacağım bu eğitimi almaktam ötürü çok memnunum.
Emeklerinize, ideallerinize teşekürler…

Klinik Psikolog Mervenur Altınok

Çok keyifli, kapsamlı, emek verilmiş, çok kıymetli bir eğitimdi.
Hem kendimize dönüp bakmamızı sağlayan, hem de çevremizdeki çocukları da farklı gözlemlememizi destekleyen bir programdı. Bildiklerimi bilmediklerimle geliştiren, besleyen, beni ulaşabileceğim tüm aile ve çocuklar açısından heyecanlandıran bir eğitim.

Uzman Psikolog Gökçin ÇAYLAR

3 günlük, adı gibi eğlenceli bir programdı
Kişisel sosyal becerimin farkındalığı ve yapabileceklerim konusunda son derece yeterli bir program oldu.  Eğitimler için hazırladıkları bu kapsamlı program ve bize sundukları özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ederim.

Dr. Ögr. Üyesi Samiye Çilem BİLGİNER

Sobece’yi mesleki hayatımın en başında almam gerektiğini düşünüyorum. Keşke daha önce tanımış olsaydım. Poliklinik şartlarında bireysel olarak bile çocuklara faydalı olabileceğim bir beceri eğitimi oldu.

Uzm. Dr. Mehmet Erdem UZUN

Koruyucu Ruh Sağlığı ve geliştirici etkileri nedeniyle çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi borç bilirim.

Yard. Doç. Şafak ERAY

Daha önce sosyal kaygı ve majör depresif bozukluk tanısıyla takip ettiğim bir hastam olmuştu. Bazı alanlarda çok çaresiz kaldığımı hissetmiştim. Hastaya yardımcı olabilmek, ona bir şey istemeyi öğretebilmek için, hastane kantinine götürüp alıştırma yapmaya çalışmıştık. Bu eğitim sonrası, kendimi artık ona daha çok yardım edebilecek durumda hissediyorum. Bunun için size çok teşekkür ederim.

Özlem Yıldırım

3 gün boyunca çok keyifli, eğlenceli, uygulanabilirliği yüksek, fayda görebileceğimi düşündüğüm, çocukların da keyifle katılabileceğini düşündüğüm bir eğitim süreci geçirdim. Emeğinize, hiç çekinmeden her türlü bilgiyi paylaşmanıza, bu eğitimin Bursa’da yapılması için gösterdiğiniz özveriye teşekkür ederim.

Özge Atasoy

Sobece yapılandırılmış bir program olarak içinde birçok beceriyi barındırdığından  oldukça fazla işe yarayacağını düşündüğüm bir çalışma aracı olmuş. Çocuklarla çalışan her terapistin alet çantasında mutlaka olmalı.

Uzman Klinik Psikolog Açelya Şahin Fırat

Artık çocuklarla sosyal beceri nasıl çalışılır biliyorum. İyi ki varsın Sobece.

Uzman Klinik Psikolog Merve İnce

Sobece eğitimi bugüne dek dahil olduğum en işlevsel ve uygulamaya dönük eğitimdi diyebilirim. Amaç, içerik ve materyal paylaşımı doyurucuydu. Bana katkınız için çok teşekkür ederim.

Psikolog Nurdan Erduran

Bilgilendirici, kişinin kendisi sorgulamasını sağlayan samimi bir eğitimdi. Teşekkürler.

Uzman Klinik Psikolog Elif Atla Kavasoğlu

Bu kadar yapılandırılmış, üstüne emek harcanmış bir çalışmanın eğitimini almak sizlerle birlikte olmak, deneyimlerinizi dinlemek inanılmaz keyifliydi. İyi ki varsınız, umut doluyorum.

Psikolog Zeynep Kurt

Sevgili Sobece ekibi, çok keyifli ve bilgilendirici bir eğitimdi. Güler yüzünüz ve misafirperverliğiniz için teşekkürler.

Psikolog Özge Türköz

Türkiye’de, Türkiye normları dikkate alınarak böyle bir çalışmanın yapılmış olması sevindirici ve gurur verici. Emeği geçenlere  teşekkürler.

Uzman Psikolog Merve Kevser Ceyhun

Daha öncesinde çalışılmamış bir alanda yapmış olduğunuz özgün ve ufuk açıcı araştırmanızdan dolayı teşekkür ederim. Keyifli ve faydalı bir çalışmaydı

Uzman Psikolog Neşe Şahin

Çok eğlenceli oyunlarla dolu bir program. Keşke çocuk olsam dedirtiyor.

Uzman Psikolog Sinem Batum

Yapılandırılmış ve ne yapacağımızı bildiğimiz, önümüze çıkacak güçlükleri az çok  yordayabileceğimiz bir program. Yetişkin katılımı bile keyifli. Çalışmaya katıldığıma memnun oldum. Teşekkür ederim.

Psikolog Yasemin Aslay

Sobece içine girdikçe keyif veren, geliştiren, öğreten, farkındalığı arttıran bir protokol oldu benim için…
İleride hastalarıma daha faydalı olabileceğimi düşündükçe heyecanım daha da artıyor.

Uzm. Dr. Sümeyra KARAGÖZ

Eğitmenler çok güler yüzlü ve donanımlı. Bilgilerini açık bir şekilde paylaşıyorlar. Teşekkürler.

Psikolog Zeynep Güner

Eğitim için çok teşekkür ederim. İlk defa bu şekilde grup ve bireysel uygulamalı olabilecek bir eğitime katıldım, güzel bir deneyimdi benim için. Bir dahaki gruplarda bize sonradan verdiğiniz sobece eğitim kitapçığını ilk başta verebilirseniz, not alma ve süreci anlama daha kolay olabilir diye düşünüyorum. Eğitimin ilk aşamasında ayrıca daha detaylı olarak eğitimin nasıl olacağını, kimlere verileceğini, kaç seans olacağını vs gibi daha pratik bilgileri paylaşabilirseniz çok daha iyi olabilir. (Bunlar paylaşınca benim aklıma daha çok oturduJ) Sizlerin seanslarına katılmak çok keyifliydi ve çok bilgilendiriciydi. Çok teşekkür ederim.

Son Yazılar