Cemre Ceren Tan Nayır

Cemre Ceren Tan Nayır

Cemre Ceren Tan Nayır

Uzman Klinik Psikolog

Maltepe Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünden 2013 yılında mezun olduktan sonra Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır. Tezinde “Evli Çiftlerde Zihin Kuramının, Evlilik Doyumu ve Eş Desteğine Etkilerini” çalışmıştır. Lisans eğitimi süresince “Sokakta Yaşayan ve Çalışan Çocuklar için Uygulama ve Araştırma Merkezi” (SOYAÇ) ve “Türkiye Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı” (TÇYOV) ile çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak yer almıştır.
Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde farklı gelişen çocuklar ve aileleri ile çalışmıştır. Türk Psikologlar Derneği’nden WISC-R IV (Zeka Testi) uygulama yetkisine sahiptir. Moxo Dikkat Performans Testi eğitimini tamamlamıştır. Reyhana Seedat – Oyun Terapisi Derneği’nden “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” ve “Gelişimsel Temas Oyun Terapisi”, Nilüfer Devecigil – “Deneyimsel Oyun Terapisi”, Ümran Korkmazlar – “Çocuk ve Ergenler ile EMDR”, “Hikaye Tekniği ve EMDR”, “Hiperaktivite-Dikkat Eksikliği Sorunu Olan Çocukların Ebeveynleri İçin Psiko-Pedogojik destek programı” eğitimlerini almıştır. Çocuk-Ergen ve aileleriyle Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay, Marschack Etkileşim Yöntemi, Gelişimsel Temas Terapisi, Sosyal Beceri Çocuk Eğitimi (SOBECE), EMDR ve BDT gibi terapi yöntemlerini kullanarak kaygı problemleri, agresyon, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öğrenme güçlüğü, travma sonrası stres bozukluğu, bağlanma, dürtü-kontrol bozuklukları, enkopresiz (kaka kaçırma)/ enüresiz (çiş kaçırma) problemleri, çocukluk çağı depresyonu, okul reddi gibi alanlarda çalışmaktadır.
2017 yılında SOBECE uzman eğitimini aldıktan sonra çocuk grupları yönetmeye başlamıştır. 2018 yılından itibaren uzman eğitimlerinde eğitmen olarak SOBECE ekibinde yer almaktadır.

Son Yazılar