Elif Sabit

Elif Sabit

Elif Sabit

Psikolog

Bilkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini 2016 yılında tamamladı. 2021 yılında başladığı Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir.

Türk Psikologlar Derneği’nden WISC 4 eğitimini tamamlamış olup ilgili zeka testini uygulama yetkisine sahiptir. Ayrıca, CAS (Cognitive Assesment System) Sertifika Programı ve  YBT-PASS Bilişsel Müdahale Programını tamamlamıştır. SOBECE Sosyal Beceri Uzman eğitimini tamamlamıştır. Prof. Dr. Nevin Dölek’ten Çocuklarda Kısa Süreli Bilişsel Davranışçı Terapi ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini almıştır. Bunlara ek olarak, Oyun, Masal ve Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini Lütfü Kaan Özdemir’den, Filial Terapi eğitimini Elif Macit Akademisi’nden ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimini Reyhana Seedat’tan almıştır. Dr. Timur Harzadın’dan Kayıp-Yas Terapisi ve Müdahale Teknikleri Uygulayıcı eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır.  Psikoterapi Enstitüsü’nden ise Çocuklarda Dikkat ve Algı Testleri eğitimini almıştır.

Bireysel olarak, çocuk ve ergenler ile okula uyum sorunları, sosyal beceri eksiklikleri, kaygı bozuklukları, depresyon, davranış problemleri, OKB, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlüğü, kayıp, yas ve travma gibi alanlarında çalışmaktadır.

Maltepe Üniversitesi Psikoloji Laboratuarı’nda bilişsel psikoloji alanında Maltepe Üniversitesi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Barış Özdemir’in ekibinde akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Riskli grupta olan çocuklar ile faaliyetler yürüten HEMPA Çocuk Derneği gönüllüleri ile psikoeğitim kapsamında çalışmalar gerçekleştirdi.

2017 yılından beri SOBECE Uzmanı olarak çocuk ve ergenlerle sosyal becerileri geliştirmeye yönelik bireysel ve grup çalışmalarına devam etmektedir.

Son Yazılar