Merve Altınok

Merve Altınok

Mervenur Altınok

Uzman Klinik Psikolog

Psikoloji lisans eğitimi boyunca akademik başarı bursu kazanan Mervenur Altınok, İngilizce hazırlık eğitimi sonrasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’ndeki Psikoloji eğitimini yüksek onur belgesi alarak dereceyle bitirmiştir. Sonrasından Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans eğitim programını ve yeme bozuklukları üzerine yazdığı tezini tamamlayarak, uzmanlığını almıştır.
Lisans eğitimi boyunca Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi poliklinik ve servis bölümleri, Karabük Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Binbir Hayat Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Balıklı Rum Hastanesi ve Tenzile Erdoğan Anadolu Lisesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü’nde stajlarını yapmıştır. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı kapsamında ise Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Hastanesi Yetişkin Psikiyatri, Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi ve Palyatif servislerinde uzmanlık stajını tamamlamıştır.

Gönüllü Üniversiteliler Derneği sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir yıl süreyle İstanbul Sevgi Evleri’nde dezavantajlı çocuklarla gönüllü olarak çalışmıştır. Ayrıca, Erasmus Öğrenci değişim Programı kapsamında bulunduğu Panteion University’de Psikoloji bölümü deney ve araştırmalarına katılmanın yanı sıra Khora Community, Atina’ da mülteci çocuklar ve aileleriyle gönüllü olarak çalışmıştır.

 

Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimi kapsamında aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi eğitim ve süpervizyonunun (Prof. Dr. İsmet Kırpınar) yanı sıra Bilişsel Davranışçı Terapi Teori Eğitimlerini (Prof. Dr. Hakan Türkçapar) tamamlamıştır. SOBECE (Çocuklar için sosyal beceri eğitimi), Pedagojik Formasyon Eğitimi, Metakognitif Terapi (Metakognitif Terapi Derneği), Çocuk Resimlerinin Ruhsal Analizi, Yeme Bozuklukları Tanı ve Tedavi Temel Eğitimi (Dr.Feyza Bayraktar), WISC-4 Weshler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği-IV (Türk Psikologlar Derneği), Çocuk ve Ergenlerle Görüşme Teknikleri (Kln. Psk. Selçuk Tokaç) Çocuk ve Yetişkinler için MOXO d-CBT Sürekli Dikkat Testi (MOXO Türkiye) eğitimlerini almıştır.

2018 yılından beri SOBECE ekibinde yer almakta okul ve danışmanlık merkezlerinde, özel eğitim desteği alan ve almayan çocuklarla sosyal beceri grupları yönetmektedir.

Son Yazılar